Blog

Mavilim Elektronik / 100 Dolarlık Banknotun Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir ?

ABD Maliye Bakanlığı, kalpazanlığı önlemek için birçok güvenlik özellikleri kullanır. Bunu yapmak zorundalar çünkü ABD piyasasında yaklaşık dokuz milyon dolarlık sahte banknot dolaşıyor.[1] Yaklaşık her on yılda bir, 100 ABD doları banknotu yeniden tasarlanır, bu nedenle kontrol ettiğin özellikler banknotun basıldığı tarihe bağlı olacaktır. 2009 yılı ve sonrası piyasaya sürülen banknot serisinde kontrol edilecek daha fazla güvenlik özelliği vardır. 100 dolarlık banknotun ön yüzünde Benjamin Franklin’in portresi ve arka yüzünde Bağımsızlık Salonu yer alır.


 
 • Mühür

  Federal Rezerv Sistem Mührü

  Portrenin solundaki siyah mühür, tüm Federal Rezerv Sistemini temsil ediyor. Sol seri numarasının altındaki bir harf ve sayı, dağıtımı yapan Federal Rezerv Bankası'nı tanımlar.
 • mikro baskı

  Dikkatlice bakın (büyütme gerekebilir)   Benjamin Franklin'in ceket yakasındaki  AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ  , portre filigranı içeren boş alanın çevresinde  ABD 100  , altın tüy kalem boyunca ONE HUNNDRED USA ve notta küçük 100'ler sınırlar.
 • Yükseltilmiş Baskı

  Parmağınızı notun sol tarafında Benjamin Franklin'in omzunda yukarı ve aşağı hareket ettirin. Görüntüyü oluşturmak için kullanılan gelişmiş oyma baskı işleminin bir sonucu olarak, dokunuşa sert gelmelidir. Geleneksel kabartma baskı, 100 dolarlık banknotun tamamında hissedilebilir ve gerçek Federal Rezerv banknotlarına ayırt edici dokusunu verir.
 • Kağıt

  Kağıt

  Federal Reserve not kağıdı, dörtte biri keten ve dörtte üçü pamuktur ve kırmızı ve mavi güvenlik lifleri içerir.
 • Portre ve Vinyet

  Portre ve Vinyet

  100 dolarlık banknotun ön yüzünde Benjamin Franklin'in bir portresi ve banknotun arkasında Independence Hall'un bir vinyeti bulunur.
 • Özgürlük Sembolleri

  Özgürlük Sembolleri

  Portrenin sağ tarafında Bağımsızlık Bildirgesi'nden ibareler ve Kurucu Ataların tarihi belgeyi imzalamak için kullandıkları tüy kalem bulunur.
 • altın 100

  altın 100

  Banknotun arkasındaki büyük altın 100 rakamı, görme bozukluğu olanların kupürü ayırt etmesine yardımcı olur.
 • Hazine Mührü

  Hazine Mührü

  Portrenin sağındaki yeşil mühür, ABD Hazine Bakanlığı'nı temsil ediyor.
 • Seri numaraları

  Seri numaraları

  On bir sayı ve harften oluşan benzersiz bir kombinasyon, notun ön tarafında iki kez görünür.
 • Seri Yılı

  Seri Yılı

  Tasarım, 2009 ve 2009A seri yılların

 
1. YÖNTEM

Yeni Banknotları Kontrol Etmek (2009 ve Sonrası Seriler)
Seri numaralarına bak. Seri numarası seriye karşılık gelmelidir. Seri numarası, sol üst ve sağ alt köşelerde görünür. Seri numarası seriye karşılık gelmiyorsa sahte bir parayla karşı karşıyasın demektir.
 • Eğer banknot 2009 serisi ise seri numarası J ile başlamalıdır.
 • Eğer banknot 2009A serisi ise seri numarası L ile başlamalıdır.


Franklin’in omzunu hisset. Yeni 100 dolar, Ben Franklin’in omzunda yükseltilmiş baskı kullanır. Parmaklarını o nokta üzerinde gezdir. Dokuyu hissedebilmelisin.3 Renk değiştiren mürekkebi kontrol et. Banknotun seri numarasının solunda bakır renkli büyük bir mürekkep hokkası vardır. Mürekkep hokkasının içinde, banknota farklı açılardan bakıldığında rengi bakırdan yeşile değişmesi gereken bir çan vardır.
 • Mürekkep hokkasının yanındaki 100 rakamının da, bazı eski 100 dolarlık banknotlarda olduğu gibi rengi değişmelidir.4 Banknotu ışığa tut. Yerleşik bir şerit Franklin'in portresinin hemen solunda uzanır. Banknotun her iki tarafından da görülebilen şerit boyunca "USA" harfleri ve 100 rakamı sırayla gözükür.
 • Banknotu UV ışığına tutarsan şerit pembe renkte parlamalıdır.
 • Ayrıca, işletmende çok sayıda banknot kullanılıyorsa UV ışığını kullanan bir para kontrol dedektörü satın alabilirsin. Popüler bir seçenek AccuBanker D63 Compact'tır. Bu tür cihazlar piyasada yaklaşık 150-200 liraya bulunabiliyor.


Mavi güvenlik şeridini kontrol et. Franklin'in portresinin hemen sağında mavi bir güvenlik şeridi bulunur. Bu şerit 3 boyutludur. Banknotu ileri geri hareket ettir ve banknotu hareket ettirirken 100 sayısını ve küçük çanların bir yandan diğer yana hareket ettiğini kontrol et.
 • Bu şerit kâğıda dokunmuştur, yapıştırılmamıştır. Bu nedenle, eğer mavi şerit banknottan soyuluyorsa o zaman elindeki banknot sahtedir.


Filigran portreyi ara. Banknotu ışığa tut ve sağ taraftaki beyaz ovalde Benjamin Franklin'in soluk görüntüsünü ara. Filigran portreyi banknotun her iki tarafında görebilirsin.7 Mikro baskıyı bulmak için bir büyüteç kullan. Franklin’in ceket yakasını kontrol et. Küçük harflerle yazılan “The United States of America” (Amerika Birleşik Devletleri) kelimesini görmelisin.
 • Portrenin bulunduğu beyaz alanın etrafında da “USA 100” yazısını görmelisin.
 • Franklin'in sağındaki tüy kalemin etrafında da “100 USA” ifadesi gözükmelidir.
2. YÖNTEM
Daha Eski Banknotları Kontrol Etmek (2009 Öncesi Seriler)
1 Tarihi kontrol et. En yeni 100 dolarlık banknotlar "2009 Serisi" banknotlardır ve birçok farklı güvenlik özelliğine sahiptir. Kalpazanların insanları kandırmasını önlemek için eski banknotlar aşamalı olarak kullanımdan kaldırılıyor.   Bununla birlikte, eski bankotlar hâlâ tedavülde olan ödeme araçlarıdır, bu nedenle eline geçmesi durumunda hemen sahte olduğunu düşünme. Banknottaki tarihi kontrol et.
 • 100 dolarlık banknot ortalama yedi yıl dolaşımda kalır. Bu yüzden, eski banknotların çoğu şimdiye kadar tedavülden kaldırılmış olmalıdır. Yine de, bu banknotlardan kontrol etmek istediğin bir veya daha fazlası elinde bulunabilir.


Banknotu hisset. ABD dövizinin kendine özgü bir hissi vardır. Banknotlar kâğıda değil pamuk ve keten üzerine yazdırılır. Ayrıca banknotlarda, baskı işleminin bir özelliği olan hafif kabarmış mürekkep olmalıdır.  Dövizi işinin bir parçası olarak kullanıyorsan paranın özgün hissine hızlı bir şekilde aşina olmalısın.
 • Ancak dokunuş hissini kullanmak çok güvenli değildir. İşin ustası kalpazanlar gerçek parayı beyazlatıp üzerine baskı yapabilir.
 • Bununla birlikte, kalpazanlar yükseltilmiş baskıyı kopyalamakta zorlanırlar, bu nedenle banknotu hissetmek iyi bir ilk adımdır.


Güvenlik şeridini ara. 1990'dan sonra piyasaya sürülen 100 dolarlık bir banknotun sol tarafında, yalnızca banknotu ışığa tuttuğunda görülebilen bir güvenlik şeridi olmalıdır. Şeritte "USA" ve "100" kelimeleri değişimli olarak gözükmelidir. Eğer banknotu UV ışığına tutarsan şerit pembe renkte parlar.Mikro baskıyı kontrol et. Eski banknotlarda bir güvenlik özelliği olarak mikro baskı kullanılmıştır. Banknotun basıldığı yıla bağlı olarak farklı noktalarda görünecek olan mikro baskıyı kontrol etmek için bir büyüteç kullan.
 • Örneğin, 1990-1996 yılları arasında piyasaya sürülen 100 dolarlık banknotlarda, portre ovalinin dış kenarında “The United States of America” (Amerika Birleşik Devletleri) ifadesi görünmelidir.[
 • 1996-2013 yılları arasında piyasaya sürülen banknotların sol alt köşesindeki 100 rakamının içinde “USA100” görünmelidir. Franklin’in ceketinin sol yakasında “The United States of America” (Amerika Birleşik Devletleri) ifadesini de görmelisin.


5 Renk değiştiren mürekkebi ara. 1996-2013 yılları arasında piyasaya sürülen 100 dolarlık banknotlarda renk değiştiren mürekkep kullanılır. Banknotu ışığa tut ve sağ alt köşeye bak. 100 rakamı yeşilden siyaha dönmelidir.


Filigran portreyi bul. 1996'dan sonra piyasaya sürülen banknotların sağ tarafındaki boş alanda Benjamin Franklin'in filigran portresi vardır. Görüntü çok soluk olsa da her iki taraftan da görülebilir olmalıdır.7 Bulanık sınırlara dikkat et. Gerçek banknotların, kalpazanların taklit etmesi çok zor olan net ve keskin çizgileri olmalıdır. Bulanık baskı veya metin görürsen muhtemelen sahte bir parayla karşı karşıyasın demektir.Sahte para kalemi kullan. Bu kalem Amazon'da 20 liraya satılıyor. Bu kalem, sahte ürünlerde kullanılan kimyasalları kontrol eder. Ancak, dolandırıcılar akıllandı ve artık kimyasalları kullanmıyorlar, bu nedenle kalem yanılmaz değil.
 • Buna rağmen, kapağa yerleşik bir UV ışığı olan ve maliyeti 50 liranın altında olan bir sahte para kalemi satın alabilirsin.


9 Başka bir banknot ile karşılaştır.
 1990'dan önce piyasaya sürülen 100 dolarlık banknotlarda hiçbir özel güvenlik özelliği kullanılmadı. Bundan dolayı, gerçekliğini kontrol etmenin en iyi yolu onu başka bir 100 dolar ile karşılaştırmaktır. Banknotun gerçek olup olmadığını kontrol etmek için bir bankaya da gitmek zorunda kalabilirsin.
Ayrıca U.S. Currency internet sitesini ziyaret edebilir ve daha eski 100 dolarlık banknotların resimlerini bulabilirsin.


YÖNTEM 3

Sahte Banknotları Bildirmek

Image titled Check if a 100 Dollar Bill Is Real Step 17

1
 Sahte bir banknotu elinde tut. Banknotun sahte olduğuna inanıyorsan onu sana veren kişiye iade etmemelisin. Bunun yerine kişiyi oyalamaya çalış. Bir yöneticiyi çağır ve parayı veren kişiye yöneticinin banknota bakması gerektiğini söyle.
 
 1. Image titled Check if a 100 Dollar Bill Is Real Step 18
  • Eğer kişi işletmene arabayla geldiyse plakasını almaya çalış.[23]
  • Sana banknotu veren kişinin kalpazan olmayabileceğini unutma, bu nedenle bir vatandaşı tutuklaman veya başka bir şey yapman gerektiğini düşünme. Tamamen suçsuz olabilirler.
2 Ayrıntıları yaz. Beklerken parayı veren kişi hakkındaki önemli ayrıntıları not et. Yaşını, boyunu, saç rengini, göz rengini, kilosunu ve diğer belirgin özelliklerini yaz.

Image titled Check if a 100 Dollar Bill Is Real Step 19

Banknotun bilgilerini yaz. 100 dolarlık banknotu çevreleyen beyaz kenarlığa paraf atıp o günün tarihi yazmalısın.[24]

Image titled Check if a 100 Dollar Bill Is Real Step 20

Banknota tedbirli bir şekilde temas et. Banknotu, üzerindeki parmak izlerini alabilecek bir polise teslim etmen gerekecektir. Bu nedenle, sahte 100 dolara olabildiğince az dokun. Onu kasanda bir zarf içinde sakla.

Onu diğer banknotların arasına sakın koyma. Bunun yerine, zarfı hızlı bir şekilde bulabilmek için üzerine "sahte" yaz.???????

Ayrıca, istersen doğrudan İstihbarat Servisini de arayabilirsin

???????
Image titled Check if a 100 Dollar Bill Is Real Step 22


Image titled Check if a 100 Dollar Bill Is Real Step 21

Polisi ara. Numarayı telefon rehberinde bulabilirsin. Onlara elinde sahte bir 100 dolarlık banknot olduğunu söyle ve onlara konumunu bildir. Sana bundan sonra ne yapacağını söyleyeceklerdir. Genelde polis, soruşturma için İstihbarat Servis ile iletişime geçecektir.

6Sahte banknotu teslim et. Banknotu sadece kimliği belirlenmiş bir polis memuruna veya İstihbarat Servisi görevlisine teslim et. Banknotu İstihbarat Servisine verirsen her banknot için bir Sahte Banknot Raporu doldurman gerekebilir.
Devamını oku

Sahte Parada Sahteciliğin Yasal Boyutu

Banknot Sahteciliğin Yasal Boyutu
Banknot sahteciliği ile ilgili olarak ülkemizde çeşitli mevzuat hükümleri mevcuttur. Bunlar,
 
5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun "Parada sahtecilik" başlıklı 197. maddesi, "Para ve kıymetli damgaları yapmaya yarayan araçlar" başlıklı 200. maddesi, "Suçu bildirmeme" başlıklı 278. maddesi, "Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi" başlıklı 279. maddesi ve "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" başlıklı 281. maddesi,
5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun "Sahte para ve değerler üzerinde yapılacak incelemeler" başlıklı 73. maddesi,
5320 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun'un "Parada sahtecilikle ilgili bilgilerin toplanması" başlıklı 17. maddesi,
5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 43/B maddesi,
"Sahte Banknot İzleme Sistemi"nin kurulmasına temel teşkil eden, T.C. Adalet Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 9/8/2005 tarih ve 25901 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Sahte Banknotların İncelenmesi ve Değerlendirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"
olarak sıralanabilir.
 
5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu
Parada sahtecilik
MADDE 197. - (1) Memlekette veya yabancı ülkelerde kanunen tedavülde bulunan parayı, sahte olarak üreten, ülkeye sokan, nakleden, muhafaza eden veya tedavüle koyan kişi, iki yıldan oniki yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.
 
(2) Sahte parayı bilerek kabul eden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve adli para cezası ile cezalandırılır.
 
(3) Sahteliğini bilmeden kabul ettiği parayı bu niteliğini bilerek tedavüle koyan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
 
Para ve kıymetli damgaları yapmaya yarayan araçlar
MADDE 200. - (1) Paralarla kıymetli damgaların üretiminde kullanılan alet veya malzemeyi izinsiz olarak üreten, ülkeye sokan, satan, devreden, satın alan, kabul eden veya muhafaza eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis ve adli para cezası ile cezalandırılır.
 
Suçu bildirmeme
MADDE 278 - (1) İşlenmekte olan bir suçu yetkili makamlara bildirmeyen kişi, bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
 
(2) İşlenmiş olmakla birlikte, sebebiyet verdiği neticelerin sınırlandırılması halen mümkün bulunan bir suçu yetkili makamlara bildirmeyen kişi, yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.
 
(3) Mağdurun onbeş yaşını bitirmemiş bir çocuk, bedensel veya ruhsal bakımdan özürlü olan ya da hamileliği nedeniyle kendisini savunamayacak durumda bulunan kimse olması halinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza, yarı oranında artırılır.
 
(4) Tanıklıktan çekinebilecek olan kişiler bakımından cezaya hükmolunmaz. Ancak, suçu önleme yükümlülüğünün varlığı dolayısıyla ceza sorumluluğuna ilişkin hükümler saklıdır.
 
Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi
MADDE 279. - (1) Kamu adına soruşturma ve kovuşturmayı gerektiren bir suçun işlendiğini göreviyle bağlantılı olarak öğrenip de yetkili makamlara bildirimde bulunmayı ihmal eden veya bu hususta gecikme gösteren kamu görevlisi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
 
(2) Suçun, adlî kolluk görevini yapan kişi tarafından işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkraya göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.
 
Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme
MADDE 281. - (1) Gerçeğin meydana çıkmasını engellemek amacıyla, bir suçun delillerini yok eden, silen, gizleyen, değiştiren veya bozan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Kendi işlediği veya işlenişine iştirak ettiği suçla ilgili olarak kişiye bu fıkra hükmüne göre ceza verilmez.
 
(2) Bu suçun kamu görevlisi tarafından göreviyle bağlantılı olarak işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.
 
(3) İlişkin olduğu suç nedeniyle hüküm verilmeden önce gizlenen delilleri mahkemeye teslim eden kişi hakkında bu maddede tanımlanan suç nedeniyle verilecek cezanın beşte dördü indirilir.
 
Parada sahtecilik suçlarında, Cumhuriyet başsavcılıkları ve mahkemeler, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun "Sahte para ve değerler üzerinde yapılacak incelemeler" başlıklı 73. maddesi uyarınca, el konulan banknotların hepsini Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Merkez ve Şubelerine göndererek gerekli incelemenin yapılmasını ve raporun gönderilmesini isterler.
 
5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu
Sahte para ve değerler üzerinde yapılacak incelemeler
MADDE 73. - (1) Para ve Devlet tarafından çıkarılan tahvil ve Hazine bonosu gibi değerler üzerinde işlenen sahtecilik suçlarında, el konulan para ve değerlerin hepsi, bunların asıllarını tedavüle çıkaran kurumların merkez veya taşra birimlerine incelettirilir.
 
(2) Yabancı devletlerin paraları ve değerleri hakkında da, yetkili Türk makamların görüşlerinin alınmasına karar verilir.
 
5320 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanunun "Parada sahtecilikle ilgili bilgilerin toplanması" başlıklı 17. maddesine uyarınca, parada sahtecilik suçundan dolayı el konulan banknotlar ve bunlara ilişkin bilgiler, Cumhuriyet başsavcılıkları ve mahkemeler tarafından Merkez Bankası bünyesinde oluşturulan sistemde incelenmek ve değerlendirilmek üzere Bankanın merkez ve şubelerine gönderilir. Gönderilen bilgilerin içeriği ve bildirimin sureti, paraların asıllarını tedavüle çıkaran kurum ile İçişleri Bakanlığı'nın görüşü alınarak Adalet Bakanlığı tarafından çıkarılacak bir yönetmelikle belirlenir.
 
5320 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun
Parada sahtecilikle ilgili bilgilerin toplanması
MADDE 17. - (1) Parada sahtecilik suçundan dolayı elkonulan sahte paralar ve bunlara ilişkin bilgiler, Cumhuriyet başsavcılıkları ve mahkemeler tarafından paraların asıllarını tedavüle çıkaran kurumca oluşturulacak sistemde incelenmek ve değerlendirilmek üzere paraların asıllarını tedavüle çıkaran kurumun ilgili birimine gönderilir. Gönderilen bilgilerin içeriği ve bildirimin sureti, paraların asıllarını tedavüle çıkaran kurum ile İçişleri Bakanlığının görüşü alınarak, Adalet Bakanlığı tarafından çıkarılacak bir yönetmelikle belirlenir.
 
5326 Sayılı Kabahatler Kanunu 
Madde 43/B
 
(1) 5411 sayılı Kanunun 3 üncü maddesinde tanımlanan; bankalara, finansal kuruluşlara veya paranın sayım ve incelemesini yaparak bankalara destek hizmeti veren kuruluşlar ile mevzuat çerçevesinde dövize ilişkin işlemler yapmasına izin verilen şirketlere, her ne amaçla olursa olsun ibraz edilen paranın sahte olduğunun anlaşılması halinde, 5237 sayılı Kanunun 278 inci maddesinde düzenlenen bildirim yükümlülüğü yerine getirilmediği takdirde, bu maddede sayılan tüzel kişilere Cumhuriyet savcısı tarafından bin Türk Lirasından beşbin Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.
 
Sahte Banknotların İncelenmesi ve Değerlendirilmesinde Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik
T.C. Adalet Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 9/8/2005 tarih ve 25901 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 18 maddeden oluşan bu yönetmelik metninin aslına buradan ulaşılabilmektedir.
Devamını oku

Kisan Newton 3-V ve 3F Premium Çift Katlı Çift Cıslı, Para Sayma Makineleri


 Kisan Newton 3, seçkin ve endüstriyel tasarımı ile premium bir ön ofis para sayma makinesidir. En üst düzeyde sahte tespiti yapar (tüm para birimleri için). Çift katlıdır, çoklu para birimi sayabilir, çok hızlıdır (1500 ad/dk maksimum) Kullanıcı dostu arayüzüne sahiptir,ve 10 yıl kullanım ömürüne sahiptir.Olağanüstü sahtecilik algılama performansı (tam renkli çift CIS) Aynı anda banknot seri numarası ve sahte tanımlama bilgilerinin otomatik edinilmesi (görüntü ve metin depolama) Gerçek zamanlı sayım geçmişi depolama ve doğrulama işlevi
 
Yüklü paralar :
TRY: Türk Lirası
USD: Amerikan Doları
EUR: Euro
GBP: İngiliz Sterlini
CHF: İsviçre Frangı 
RUB: Rus Rublesi
CAD: Kanada Doları
AUD: Avustralya Doları 
DKK: Danimarka Kronu 
SEK: İsveç Kronu 
NOK: Norveç Kronu 
JPY: Japon Yeni
AZN: Azerbaycan Manatı 
GEL: Gürcistan Larisi
SAR: Suudi Arabistan Riyali
SYP: Suriye Lirası 
IQD: Irak Dinarı 
IRR: İran Riyali 
LBP: Lübnan Poundu 
AED: Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi
 
 
Ürün Özellikleri

 
20'ye kadar otomatik ülke değiştirme işlevi
48 ülkeye kadar Hacim yüklenebilir
Sezgisel kullanıcı arayüzü ile kullanıcı kolaylığı sağlar
Basit sayma hızı 1.500 yaprak / dakikaya kadar
Otomatik seri numarası alma Sayma hızı 1.200 sayfa / dakika
Cep sayısı 1 + 1
Giriş bölümü kapasitesi 600
Parça kapasitesi yükleniyor 200
Transfer bölümü kapasitesi 100
Basit katsayı 1500
Ayrımcılık katsayısı 1200
Ortalama hızı 1200
Seri numarası sayma hızı 1200
Boyut (Genişlik / Yükseklik / Derinlik) 312X340X340mm
ağırlık 13kg
işlevi 20 para birimi otomatik ulusal bölge değiştirme işlevi
banknot seri numarası metni + görüntü
ortodoks (banknot sınıflandırması) işlevi
Seri numarasını oku mümkün
Orto işlevi mümkün
Yüklenebilecek para birimi 48 ülkeye kadar
Sensör DualCIS ? UV ? MG (18 kanal) ? IR ? US (21 kanal)
Harici uyumluluk Seri bağlantı noktası
LAN bağlantı noktası USB
işletim sistemi Linux
Görüntüle 4,3 inç dokunmatik ekran (480 x 272 piksel)
Özellikleri Tam Renkli Görüntü süreci Ağır Hizmet İşleme
Kontrolü ve Kuponu ve TITO Tarama
Ağı Çözümü (KBMS)

Karışık Sayım : Var
Kullanılan sensörler : UV, MGx3, Full Color CISx2, IR, MT,

Sayım esnasında sahte tespiti : Var
Yazılım güncelleme : Var
Tuş Paneli : Türkçe
Sayım esnasında farklı kupür tespiti : Var
Sayım hızı (adet/dk) : 1500 ad/dk (Maks.)
Ekle fonksiyonu : Var
Değer hesabı - Kasa fonk. : Var
100% ECB tested : Var
Voltaj : 220 V - 50 Hz AC
Boyutlar : 312 (G) x 340 (Y) x 340 (D) mm
Renk : Gri-Mavi
Ağırlık : 13 kg
Garanti : 2 yıl
Ce sertifikası : Var

 
* Özellikler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.
 
Devamını oku

GFS 220 C Banknot Sayma Tanıma ve Tasnif Makinası (Kapaksız) Ekonomik Model

 

 

USD, EUR, GBP, AED, AUD, CAD, CHF, CNY, DKK, GEL, IQD, JOD, JPY, KWD, NOK, RUB, SAR, SEK, SYP, TRY

 

 "Mavilim Elektronik" GLORY MARKA BANKNOT SAYMA MAKİNELERİ YETKİLİ SATICISI' DIR.

 

GLORY MARKA ÜRÜNLERİ FİRMAMIZDAN GÜVENLE TEDARİK EDEBİLİRSİNİZ.

 
 

 
GLORY GFS-220 yüksek hızı, ileri seviyedeki banknot uygunluk kontrolü (uygun-fersude ayrımı) ve şüpheli para tespit kabiliyeti ile operasyon-el verimliliği arttırır. Aynı anda karışık olarak farklı ülke paralarının sayılabilmesi, şüpheli paraların ayrıntılı biçimde analiz imkanı ve OCR (Optik Karakter Tanıma) teknolojisi başlıca özellikleri arasında yer almaktadır.
 Banknot sayım sonuçlarını anında gösteren büyük dokunmatik ekranı, uzaktan erişim yoluyla sistem yazılım güncellemesi ve veri alma özellikleriyle GFS-220, kurumsal düzeyde kullanıma uygun hazır bir çözüm sunmaktadır.  İşlem doğruluğu, güvenilirliği ve üst düzey kullanıcı deneyiminin önemli olduğu masaüstü nakit işleme uygulamalarında büyük dönüşüm verimlilikte artışın yan ısıra nakit işleme maliyetlerinde sağlanacak tasarruf, banka şubeleri, döviz büroları, nakit merkezleri ve perakende mağazaları gibi, nakit işlenen değişik kilit noktalarda önem içeren belirleyici faktörlerdir.

 

 

 


GFS-220 karışık para sayma ve tasnif makinası şunları sunmaktadır: Sınıfının en üstün sayım ve tasnif kabiliyetine sahip kompakt masaüstü çözümü. Sayım ve doğrulama fonksiyonu, 40 farklı ülke para cinsinin dakikada 1.200 adetlik sayım hızı ile güvenilir bir şekilde, doğru ve kesintisiz olarak, üstelik çok ekonomik bir maliyetle işlenmesini sağlar.

 
Yüksek teknolojisi sayesinde şüpheli banknotun büyük doğrulukla algılanması, banknotun uygun-fersude olarak kalitesinin tespiti, seri numarası tespiti, banknot verilerinin makina üzerinde yerel olarak saklanması ve işlem sonrasında yetkili personelce detaylı inceleme amacıyla ekrana getirilmesi ve analiz edilebilmesi.
Az yer kaplayan kompakt tasarım ve hafiflik avantajlarına ek olarak, para yoluna ve sensörlere kolay ve tam erişim, uzaktan bağlantı ile güncelleme ve diagnostik yeteneği sayesinde etkin ve kolay bakım imkanı.Uygun maliyetli ancak güçlü sayım ve tasnif özelliği sunan çözümlere ihtiyaç duyan, küçük-orta-büyük ölçekte nakit işleyen kuruluşlar için tasarlanmış olan GFS-220, alanında devrim yaratacak bir cihazdır. Önceden büyük tasnif sistemlerinin kullanılmasını zorunlu kılan nakit işlemlerinin, artık gişe tarafında da sorunsuz biçimde ve uygun maliyetle yapılmasını mümkün kılar.

Özellikler


GFS-220 aynı cihazda, aynı anda 40 farklı para birimini işleyebilir. Hız (değişken): GFS-220, banknot seri numaralarını sayabilir, sıralayabilir, doğrulayabilir, uygunluk kontrolü yapabilir ve kaydedebilir; hepsi bir cihazda. GFS-220, şüpheli ve istenmeyen notları ayrı bir reddetme cebine reddederken, banknotları sürekli olarak sayar, sıralar ve doğrular.


FAYDALARI


Birden fazla para biriminin kullanıldığı ve müşteri mevduatının hızlı ve verimli bir şekilde doğrulanması gereken ülkeler için ideal çözüm. Toplanan verileri kaydetmek için ayrı bir bilgisayara ihtiyaç yoktur. Bu, işlem notlarını durdurmaya gerek olmadığı ve verimliliğin büyük ölçüde iyileştirildiği anlamına gelir.

 
Model GFS 220 Serisi

Para birimi deseni 3 adede kadar temel para birimi Maksimum 40 adede kadar para birimi programlanabilir
**
Dedektörler Çift CIS, IR, UV (ultraviyole / FL (floresans), Manyetikler, Tam genişlikte bant algılama

https://cdn1.xmlbankasi.com/p1/mavilim/image/data/resimler/glory-gfs-220-cs-banknot-sayma-tanima-ve-tasnif-makinasi-kapakli-115742.jpg
 
Devamını oku

Bill Counter AL-4000 Para Sayma Makinesi TL Karışık Sayım, Euro ve USD Adet SayımBill Counter AL-4000 Para Sayma Makinesi TL Karışık Sayım,  
Euro ve USD Adet Sayım

 
 
 

 
 
TL - EURO para cinsini karışık sayar Toplam verir Sahteyi Yakalar.
USD para cinsini karışık saymaz adet olarak sayar; sahteyi yakalamaz.
Farklı küpür tanıma ve Tek ekranda detaylı gösterme.
 

 

 
Genel Özellikler:

Otomatik başlatma, durdurma ve temizleme
Sayarken UV, MG, MT, IR tespiti ile
Otomatik yarım banknot, zincirli banknot, çift banknot tespiti
Parti, ek ve kendi kendini kontrol etme fonksiyonu ile
TRL ve EUR karışık değer sayma ve parça sıralama fonksiyonu
Yazılım RS-232 bağlantı noktası aracılığıyla kolay güncellenebilir
TRL, EUR, USD sayma ve sahte tespiti için uygun
 

 
Teknik Özellikler:
- %99,9 Sahtepara yakalama oranı.
- UV - IR - MG - MT Sensörleri kullanılmıştır.
- Türkçe ekran ve türkçe menü ve türkçe sesli ikaz özelliği.
- Farklı mod özelliği İle deste içinde farklı küpür tespiti.
- Desteleme özelliği ile istenilen sayım adetinde durma.
- Ekle modu ile kasanızın toplamını gün sonu yapabilme özelliği.
- Sayılan paraların adet ve toplam tutarını ayrıntılı döküm verme ;
- Ekrandaki ayrıntılı dökümü yazıcı yardımı ile çıktı olarak alabilme ;
- Tedavüle çıkacak yeni banknotlar ve sahteler için yazılım güncelleme ;
- 1000 adet/dak Devir sayım hızı
- 200 Banknot besleme kapasitesi
- 200 Adet çıkış kapasitesi
- Ebatlar; 280x225x190 mm
- Net ağırlık 4,8 kg
- Güç tüketimi 80W

 
Devamını oku

Bill Counter Gold AL-5200 Karışık Para Sayma Makinesi TRL - EUR / USD Adet Sayımı

TL -  Euro Kupür Tanıma, Karışık Sayma  * USD Adet Sayar

 
 
Bill Counter Gold AL-5200 Kâğıt Para Sayma Makinesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ön gişe ve kasa işlemlerinde kolaylık sağlamak için tasarımlanmış yarı profosyonel giriş seviyesi para sayma makineleri arasında en uygun fiyata sahip olan ve çok satan bir modeldir. Karışık Para Sayma, sayılan Banknotun Kupür Dökümü verme, para sayım sırasında  sahtepara  yakalama özelliği, bunun yanı sıra desteleme gibi birçok özelliği de mevcuttur. Bill Counter Gold AL-5200  Kâğıt Para Sayma Makinesi %100 oranında  TL ve Euro sahtebanknotları yakalar. Usd ülk parasını adet olarak sayar ancak güvenilir olarak sahtepara kontrolü yapmaz.                                  
 
 

 

Bill Counter Gold AL-5200 Kâğıt Para Sayma Makinesi, para sayma makineleri arasında kendi sınıfında en uygun fiyata sahip olup çok satanlar listesinde yer almaktadır. Karışık Para Sayma, Otomatik Kupür Tanıma Karışık para sayma ve sayım sırasında sahtepara yakalama özelliğinin yanı sıra desteleme gibi birçok özelliği de mevcuttur.

Bill Counter Gold Al-5200 Kâğıt Para Sayma Makinesi %100 oranında TL ve Euro banknotların sahtesini yakalar. Otomatik ve manuel sayım sırasında Mor ışık, Kızılötesi, Manyetik Kristal ve Şerit Sensörleri ile 4 noktadan sahtepara kontrolü yapılmaktadır. Makine de ayrıca harici ekran bulunmakta sahtepara urasını ses ve ışıkla ana ekranda ve makine gövdesinde bulunan mavi bir ışıkla da kullanıcıyı uyarmaktadır

Karışık Para Sayma ve Değer Okuma


Sayım toplam değerini ve sayım sonuç detaylarını aynı ekranda gösterme 
özelliğine bulunan model LCD ekrana sahiptir. Sahtepara ve diğer uyarılar için kullanıcıyı sesli, ışıklı ve yazılı olarak uyaran modelimiz.Kolay kullanım ve hatasız sayım özelliklerine sahiptir.

%100 Sahtepara Tespit Oranı

Model Türk Lirası ve EURO?yu karışık halde ve küpür değerlerini okuyarak sayarak %100 oranında sahte paraları tespit edebilmektedir. Aynı zamanda USD ve diğer ülke paralarını adet olarak sayar ve sahtelerini yakalar.
 

LCD Ekran ve Harici Müşteri Ekranı

Bill Counter Gold modeli, Renkli ve 3 boyutlu ekrana sahiptir. Bu sayede sayım sonucunu her açıdan rahatlıkla görünebilmektedir. Bununla beraber Bill Counter Gold Standart olarak harici müşteri ekranı ile beraber gelmektedir. Harici uzatılabilir müşteri ekranı sayesinde bankonun üzerine konularak, sayım adetini ve tutarını diğer tarafta olan müşterinin görmesi sağlanmaktadır.

Genel Özellikler:

Otomatik başlatma durdurma ve net sayarken UV (mor ötesi) ve MG (manyetik) ile tespit Otomatik otomatik yarı not, zincirleme para taraması IR tespit çift not (kızıl ötesi) tespit sistemi toplu ile, ekleme ve kendi kendini kontrol fonksiyonu


Teknik Özellikler:

Hazne Kapasitesi: 100 eski banknote 200 yeni banknote
İstifleyici Kapasitesi: 100 eski banknote 200 yeni banknote
Sayma Hızı:
 1000pcs / dak
Boyut: 290x240x175 mm
Güç Kaynağı: AC220V ±% 10 50Hz AC110V ± % 10% 60Hz
Güç Tüketimi: ?80W
Sayılabilir Notların Boyutu: 50 × 110-90x180mm
Sayılabilir Notların Kalınlığı: 0.075-0.15 mm
Sayma Ekranı: 4 hane LED
Toplu Gösterge: 3 hane LED
Net Ağırlık: 5.8 kg
Devamını oku

Glory Gfs 120T Revizyon Görmüş Smart Auto Karışık Para Sayma Makinası

STOKLARIMIZDA BULUNAN MAKİNELERİN TÜM ELEKTORONİK VE MEKANİK AKSAMLARI DİSTİRÜBÜTÖR FİRMA TEKNİK SERVİSİ TARAFINDAN YAPILMIŞ OLUP, GEREKLİ GÖRÜLEN PARÇALAR ORJİNAL PARÇALARI İLE DEĞİŞTİRİLEREK REVİZYONDAN GEÇİRİLİP YENİLENMİŞ OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.
Revizyon Görmüş Parçaları:
 

(3390T002) GLORY  O - RİNG

(31421081) GLORY (TİMMİNG BELT) TRİGER BELT FEEDDING

(31420928) GLORY(TİMMİNG BELT) TRİGER BELT FEEDDING

(31420928) GLORY(TİMMİNG BELT) TRİGER BELT FEEDDING

(HKW050510Z0) GLORY FEED ROLLER SÜRÜCÜ BESLEME SİLİNDİR LASTİK

(31490160) GLORY KİCK ROLLER KAPMA SİLİNDİRİ LASTİK

(KV40J3161Z0) GLORY TAŞIYICI BELT KAYIŞ 297 SE-N-SBR

(8000001000A) GLORY ROLLER PINCH EXIT 19 MM RULMANLI LASTİK  / PU KAPLI 625 3 BOY GLORY

(30060011) GLORY RULMAN BEARING 605

(30060107) GLORY RULMAN BEARING 625

(30080013) GLORY RULMAN BEARING 635YETKİLİ TEKNİK SERVİS DESTEĞİ

İŞLETMENİZDE UZUN YILLAR ARIZA, BAKIM-ONARIM MASRAFLARI VE YEDEK PARÇA GİBİ SİZE EK YÜK OLUŞTURAN KALEMLERDEN KURTULMAK MI İSTİYORSUNUZ; 
NAKİT AKIŞINIZI PROFESYONELLİKTE SON NOKTA, MÜHENDİSLİK HARİKASI GLORY'E BIRAKIN.
GLORY'nin yaklaşık bir asırlık tecrübesini, banknot sayma / tanıma ve tasnifi için Kompakt bir cihazda buluşturan mükemmel ürün.
Çift CIS ile Glory'nin Eşsiz Banknot Tarama Sistemi
En yüksek seviyede çözünürlüğe sahip iki adet CIS sensörü ile banknotun iki yüzü de gerçekleştirilen eşsiz banknot taraması, minimum para gerçek banknot reddi ve sınıfındaki en iyi sahtepara tespit oranı ile en etkin performansı sağlar.

 

 
Hatasız Sayma Mekanizması
Glory tecrübesinin ortaya çıkardığı eşsiz sayma mekanizması ile fersür, yıpranmış banknotlar safra hatasız, redsiz sayılmaktadır.
Küçük Boyut
GFS-120 serisi cihazlar, sınıfındaki en küçük boyutlu cihazlardandır. Cihaz, 300 x 330 mm boyutlarında bir taban alanına ihtiyaç duyar.

Gürültü ve Toz Kapağı

Her bir sayım başlangıcında, koruyucu bir kapak otomatik olarak kapanarak banknot çıkış haznesinin önünü kapatır. Böylece gürültü seviyesini azaltır ve banknot sayımı sırasında ortaya çıkan tozun dışarıya çıkarak kullanıcı tarafından solunmasını engelleyerek kullanıcı için emniyetli ve rahat bir çalışma imkanı sağlar.
Temizlik Gereksinimini Minimuma İndiren Teknoloji
GFS-120 serisi cihazlarda sensörler, banknot geçerken otomatik olarak temizlenip tozlar bir çekmecede toplanarak operatör temizliğine en az miktarda ihtiyaç duyan sınıfında eşsiz cihazlardır.

Fark Yaratan Mükemmel Özellikler
Çift operatör için özel tuş düzeni bulunmaktadır.
Temizlik Gereksinimini Minimuma İndiren Teknoloji
Dual CIS ile Glory'nin Eşsiz Banknot Tarama Sistemi
Yeni sahtepara ve yeni banknotlar için SD kart ile kolay güncelleme imkanı
Kalibrasyon gereksinimi yoktur
USD banknotlar için sayım hızında seri numarası alma modu
Kolay erişilen para yolu
PC ve yazıcı bağlantısı için 2xRS-232C, 1xUSB ve 1xSD kart portu
Manuel banknot değeri giriş imkanı

NOT: FATURASIZ SATIŞ GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

YENİLENMİŞ OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.  6 AY GARANTİLİDİR.
Devamını oku

Giesecke&Devrient ProNote 1.5 Banknot Sayma Makinesi, 25 Ülke StoklarımızdaGiesecke Devrient ProNote 1.5 Banknot Sayma Tanıma ve Tasnif Makinası Tam SahteBanknot Tespitli Sıralayıcı, Kesintisiz Sayım için Reddetme Cebi, Dokunmatik Ekran İşlemi ve Taşıma Kolu

 
 
ProNote ® 1.5 25 Ülke Yüklü Para Birimleri:
EUR = Euro
USD = Amerikan Doları
GBP = İngiliz Sterlini
TRY = Türk Lirası
JPY = Japon Yeni
RUB = Rus Rublesi
CHF = İsviçre Frangı
AUD = Avustralya Doları
CAD = Kanada Doları
SAR = Suudi Arabistan Riyali
CNY = Çin Yuanı
AZN = Azerbaycan Manatı
DKK = Danimarka Kronu
NOK = Norveç Kronu
SEK = İsveç Kronu
PLN = Polonya Zlotisi
HUF = Macar Forinti
RON = Rumen Leyi
CZK = Çek Korunası
RSD = Sırp Dinarı
MKD = Makedonya Dinarı
UAH = Ukrayna Grivnası
ALL = Arnavutluk Leki
BGN = Bulgar Levası
HRK = Hırvatistan Kunası


Son teknoloji sensör teknolojisi ve verimli tasarım, sınıfının en kompakt masa üstü sistemlerinden birini oluşturmak için bir araya geliyor. ProNote ® 1.5 ve ProNote® 1.5F, minimum alanda maksimum performans sağlar.
Nakit merkezleri, bankalar, perakendeciler ve kumarhaneler, banknot işlemede - sayma, sıralama, kimlik doğrulama, sahtebanknot tespiti ve uygunluk doğrulaması gibi son derece zorlu gereksinimleri karşılamalıdır. Sayma ve tasnif makinelerinin bu talepleri karşılamanın yanı sıra verimli, uygun maliyetli ve kullanıcı dostu olması gerekir. ProNote ® 1.5 ve ProNote ® 1.5F, tüm kullanıcı gereksinimlerini karşılamak için olağanüstü kullanım kolaylığı, maksimum hassasiyet, mutlak güvenilirlik ve dakikada 1.300 banknot hızına kadar son teknolojiyi kullanır. Bu, onu kompakt masa üstü pazarında birinci sınıf sistem olarak kurar. Ve kompakt dediğimizde, sınıfındaki en küçük cihazlardan birini kastediyoruz ? sadece 335 x 280 x270 mm.
 Bir Bakışta Avantajlar

- Dakikada 1.300 banknotun örnek sıralama hızı
- Sofistike bir reddetme bölmesi sayesinde kesintisiz performans
- En son sensör teknolojisiyle desteklenen para birimi doğrulama
- Sadece 335 x 280 x 270 mm boyutlarında yerden tasarruf sağlayan kompakt tasarım
- Otomatik para birimi seçeneğiyle 40 para birimine kadar yapılandırma
- Kullanıcı dostu programlanabilir kullanıcı arayüzü ve jog kadranı düğmesi

 

Güvenilir SahteBanknot Tespiti

 
Son teknoloji sensör teknolojisi şunları mümkün kılar: ProNote ® 1.5 ve ProNote ® 1.5F, sayma, sıralama, seri numarası okuma ve sahtebanknot tanıma ile ilgili tüm gereksinimleri maksimum hassasiyetle karşılar. Her iki cihaz da, muhasebe süreçlerini müşteriler için daha da şeffaf hale getiren isteğe bağlı bir harici LCD ekran ve makbuz yazıcısı sunar.
 

Esnek ve Geleceğe Uygun

ProNote ® 1.5 ve ProNote ® 1.5F, 40'a kadar farklı para birimini işleyecek şekilde yapılandırılabilir. Bir SD yuvası veya USB bağlantı noktası aracılığıyla kolay ve hızlı güncelleme seçenekleriyle her iki sistem de gelecekteki gereksinimleri karşılamaya hazırdır. Ek olarak, özel gereksinimleri olan işletmeler, ProNote1.5 ve ProNote ® 1.5F'nin bireysel ihtiyaçları karşılamak için nasıl uyarlanabileceğini gösterebilen bir uzman ekibinden yararlanabilir .


ProNote ® 1.5F ile Maksimum Performans
 
Sınıfının en üstünü temsil eden ProNote ® 1.5F, benzersiz fitness doğrulama ve otomatik para birimi algılama özelliklerine sahiptir. Gelişmiş fitness sensörü, sahtebanknotları, tanımlanamayan ve en önemlisi artık sığmayan banknotları tam olarak tanımak ve işlemek için en son teknolojiyi kullanır. Yükseltilmiş model ayrıca, işlenmekte olan para birimini otomatik olarak algılayan ve tanımlayan bir otomatik para birimi işlevi sunar. ProNote ® 1.5F, örnek teşkil edecek hızda en titiz algılama ve doğrulamayı sağlar.
 
Devamını oku

Giesecke&Devrient ProNote 300 Para Sayma Makinesi, 22 Ülke Para Birimi StoklarımızdaGiesecke Devrient ProNote 300 Para Sayma Makinesi, 22 Ülke Para Birimini Sayar, SahteBanknot Yakalar

 
 
ProNote ® 300 22 Yüklü Ülke Para Birimi:
 • Cad: Kanada doları,
 • chf: Isviçre frangı,
 • cny: Çin yuanı,
 • czk: Çek korunası,
 • dkk: Danimarka kronu,
 • dop: Dominik pesosu,
 • eur: Euro,
 • gbp: Ingiliz sterlini,
 • hkd: Hong kong doları,
 • huf: Macar forinti,
 • jpy: Japon yeni,
 • mxn: Meksika pesosu,
 • myr: Malezya ringgiti,
 • ngn: Nijerya nairası,
 • pln: Polonya zlotisi,
 • rub: Rus rublesi,
 • sgd: Singapur doları,
 • try: Türk lirası,
 • usd: Amerikan doları,
 • uzs: Özbekistan somu,
 • vnd: Vietnam dongu,
 • zar: Güney afrika randı
 
 • Pronote 300 para sayma makinesi özellikle kuyumcular, perakandeciler, toptancılar, tekstilciler v.B için uygundur. Başta tl, usd, euro, gbp para birimleri olmak üzere birçok para birimini saymak isteyen ancak yer sorunu ve maliyetler nedeniyle daha büyük makine almak istemeyen şirketler için en ideal üründür. Özellikle esnek uygulama seçenekleri ile etkileyicidir. Cihaz sadece banknotların değerini saymakla kalmaz, aynı zamanda saydığı paraların sahteliğini de kontrol eder. Pronote 300, dakikada 1.500 banknotlara varan üstü hızla sayım yapar. Ürünün çok kolay anlaşılır arayüzü ve sezgisel kullanıcı dokunmatik ekranı mevcuttur. En yeni sensör teknolojisi ile donatılmış olan ürün, banknotları güvenilir şekilde sayar. Özel kızıl ötesi sensörler ve çift cıs teknolojisi ile en yüksek düzeyde sahtelik tespiti yapar.
 • Ürün özellikleri:
 • Karışık sayım: var
 • Multi karışık sayım: Var
 • Otomatik para tanıma: var
 • Sayım hızı: Ayarlanabilir 3 farklı hız. 1.000 - 1.200 - 1.500 adet/dakika
 • Sayım esnasında sahte tespiti: var
 • Uzaktan yazılım güncelleme: var
 • Dokunmatik ekran: Var
 • Sayım esnasında farklı kupür tespiti: var
 • Ekle fonksiyonu: var
 • Taşıma için kulp: var
 • Harici lcd ekran: var (opsiyonel)
 • Besleme haznesi kapasitesi: 300 banknot
 • Çıkış haznesi kapasitesi: 200 banknot
 • Boyutlar: 255x263x268 mm.
 • Ağırlık: 6,5 kg.
 • Elektrik özellikleri: 100 ? 240 va, 50/60 hz
 • Harici bağlantılar: 1 x lan, 1 x usb, 1 x sd kart, 1 x rj11, 1 x rs232
 • Belgeler: ce, rohs
 • Garanti: 2 yıl
 • İncelemekte olduğunuz bu ürün Giesecke Devrient Teknik Ekipleri Tarafından Türkiye de Merkez Bankası  ve bazı özel bankaların bulunduğu illerde Yerinde Teknik Servis Hizmeti verilen bir üründür.
Devamını oku

2.El Yenilenmiş & I-Hunter 2600 Çift Katlı Para Sayma Makinesi (Cıs 2 Kartlı )

İ-HUNTER 2600 PLUS PARA SAYMA MAKİNESİ (4 ÜLKE PARALI)
YENİLENMİŞ OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR. 6 AY GARANTİLİDİR.4 PARA BİRİMİNİ SAYIP SAHTEPARA KONTROLÜNÜ HATASIZ YAPMAKTADIR.  
MAKİNENİN TÜM TEKNİK KONTROLLERİ TEKNİK SERVİSİMİZDE ÖZENLE YAPILMIŞ OLUP, GEREKLİ GÖRÜLEN SENSÖR GURUPLARI VE SÜRÜCÜ LASTİKLER, V KAYIŞ, RULMANLAR, IR VE UV KABLOLARI ORJİNAL PARÇALARI İLE DEĞİŞTİRİLEREK REVİZYONDAN GEÇİRİLMİŞTİR.

DOLAŞIMDA BULUNAN BÜTÜN TL, DOLAR, EURO VE STERLİN PARA BİRİMLERİNİ TANIMAKTADIR. 100/200 EURO YAZILIMI GÜNCELLENMİŞ OLARAK TARAFINIZA GÖNDERİLECEKTİR. 

HAZİRAN 2019 TARİHLİ 548 VERSİYON SON SÜRÜM YAZLIM YÜKLENEREK TARAFINIZA GÖNDERİLECEKTİR. 
FİRMAMIZ TARAFINDAN YENİLENEN ÜRÜNLER 3 AY SÜRE İLE GARANTİLİDİR. 

ÜRÜN AÇIKLAMASI   
YILLARI AŞKIN TECRÜBESİYLE PARALARINIZI ONA EMANET EDEBİLİRSİNİZ. SAĞLAM, DAYANIKLI, GÜVENİLİR. TOPLAMDA 4 ÜLKE (TL, EUR, USD, GBP) PARASINI SAYMAKTADIR. İKİ KATLI OLMASI SEBEBİYLE SAYIM ESNASINDA ŞÜPHELENDİĞİ PARALARI İADE GÖZÜNE ATAR SAYIMI DURDURMAZ. KOLAY AÇILIR KAPAĞI SAYESİNDE İÇ MEKANİZMASINA KOLAYLIKLA ULAŞABİLİR VE BÜYÜK EKRANI SAYESİNDE YAZILARI VE SAYILARI KOLAY OKUYABİLİRSİNİZ.

TEKNİK ÖZELLİKLER

CIS 2 TEKNOLOJİSİ  TL, EUR, USD, GBP’SİNİ KUPÜR, FARKLI KUPÜR AYIRMA, YÖN TERS DÜZ AYIRIMI VE SERİ NUMARASI DÖKÜMÜ YAPMAKTADIR. 4 PARA BİRİMİNİ SAYMAKTADIR.   SERİ NUMARALARININ DÖKÜMÜNÜ, İSTER PRİNTERDEN ANINDA DÖKÜM YAPAR YADA PC ORTAMINDAN AKTARILARAK PC HAFIZASINDA SAKLANIR.   İKİ KATLIDIR. SAHTEPARA, FARKLI VE EMİSYON PARALARINI ÜST HAZNEYE ATAR, ZAMAN KAYBINA NEDEN VERMEZ.   KARIŞIK SAYIM YAPARKEN EKRANDA HEM TOTAL HEM DE O ANKİ DEĞERİ GÖSTERİR. DÖKÜM YAPAR VE ARZU EDİLİRSE BAZI MODELLERDE USD VE EUR ’LARIN SERİ NUMARALARINI DÖKER.
SAHTEPARA TESPİTİNİ MAKSİMUM SEVİYEDE VE DEVAMLI OLARAK BU SEVİYEDE PROGRAMLANARAK YÜKSELTİLEBİLMEKTEDİR. BÜTÜN YENİ PARALARI VE ESKİLERİNİ TANIYACAK KAPASİTEDEDİR.
SAHTEPARAYI MANYETİK, ULTRAVİOLE, TARAMA, FLİGRAN, KAĞIT VE MÜREKKEP ÖZELLİKLERİNDEN TESPİT EDER.
İ-HUNTER ELEKTRİK KESİNTİLERİNDEN ETKİLENMEZ. MAKİNE KAPANSA BİLE AYARLANAN SAYIM ÖZELLİKLERİNİ HAFIZASINDA MUHAFAZA EDECEK ŞEKİLDE ÜRETİLMİŞTİR.

PC YE BAĞLANIR, GÜN SONUNDA KASA YAPAR, İKİ KATLI OLUP 2 MOTORLUDUR, PRİNTER’A BAĞLANA BİLMEKTEDİR, EKSTRA MÜŞTERİ EKRANI, MEVCUTTUR, ÇİFT TARAFTAN AÇILA BİLME ÖZELLİĞİ OLUP KOLAY TEMİZLENİR.
YARIM PARA VE YAPIŞIK PARALARI YAKALAMA ÖZELLİĞİ
ESKİ VE YENİ PARAYI HATASIZ SAYMA
BÜYÜK PARA İÇERİSİNDE KÜÇÜK BOYUTLU PARALARI YAKALAMA ÖZELLİĞİ
DİJİTAL YOĞUNLUK VE KALINLIK AYARI
SABİT VE KARIŞIK DESTELEME (100, 50, 25, 20, 10) (1-9999)
BESLEME SİSTEMİ: ROLLER FRİCTİON SYSTEM TYPE
KÜMÜLATİF TOPLAM ÖZELLİĞİ
SAYMA GÖSTERGESİ: LCD EKRAN
ALARM SİSTEMİ: ÇİFT BESLEME, YARIM BANKNOT, SIKIŞMA, BİRBİRİNE BAĞLANMIŞ BANKNOTLARDA, SAHTEPARA, FARKLI BOYUTLU PARA
 
TEKNİK ÖZELLİKLER

TANIDIĞI ÜLKE PARALARI: TL, EUR, USD, GBP (OPSİYONEL 10 PARA BİRİMİNE KADAR)
DEĞER VE SAHTE TESPİT SENSÖRLERİ: CIS, UV, FL, MG, UV, IR, MT
ÜST BESLEME HAZNESİ KAPASİTESİ:  300 BANKNOT (ARTIRILABİLİR)
ANA ÇIKIŞ GÖZÜ KAPASİTESİ: 200 BANKNOT
RED GÖZÜ KAPASİTESİ:  90~100 BANKNOT
SAYIM HIZI:  1.000 BANKNOT/DK (SAHTE AYIRIRKEN)
400 - 1.500 BANKNOT/DK (DÜZ SAYIM)
400 BANKNOT/DK (SERİ NUMARASI ALMA)
EKRAN: 4.1 İNÇ MAVİ IŞIKLI GRAFİK LCD
BESLEME SİSTEMİ: SÜRTÜNMELİ MAKARA
SAYILABİLECEK BANKNOT BOYUTLARI / KALINLIĞI:  BOYUTLAR: 50 - 100MM ~ 100- 190MM
KALINLIK: 0,08 ~ 0,12MM
MAKİNA BOYUTLARI VE AĞIRLIĞI: 330 (G) X 350 (D) X 370 (Y), 16 KG.
ENERJİ GEREKSİNİMİ:  100 V- 240 V, 50/60 HZ
OPSİYONEL: SAYIM SONUCU VE SERİ NO. İÇİN TERMAL YAZICI, NAKİT YÖNETİM YAZILIMI
HARİCİ EKRAN: MÜŞTERİ İÇİN LCD TİPİ (OPSİYONEL)
GARANTİ SÜRESİ :
YENİLENMİŞ OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.  3 AY GARANTİLİDİR.
NOT: FATURASIZ SATIŞ GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

YENİLENMİŞ OLARAK SATIŞA SUNULMUŞTUR.  6 AY GARANTİLİDİR.

 
Devamını oku
aliexpressnew
amazon
Teknosa
hepsiburada
hepsiburada
Trendyol
 Türkiye'nin Lider Elektronik Portalı Mavilim Elektronik Online Alışveriş Sitesi © Coopyright 2006 - 2024
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.