Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster

Ev Sinema Deneyiminde Doğru Projektör Seçimi Nedir?

Ev sinema için tasarlanan projektörlerin parlaklığı (ansi lümen) biraz düşüktür, gözlerinizi yormaması için. Fakat kontrast oranları yüksek tercih edilmelidir. Böylece karanlık sahneleri bile çok net görebilirsiniz. Ayrıca ev sinemasında sessizlik önemlidir. Fan gürültüsü düşük olan ev sinema projektörlerine öncelik vermelisiniz. Bütçenize göre full hd, 4k ultra hd ev sinemalara öncelik vermenizi tavsiye ederiz. Kaliteli bir ev sinema projektör ile evinizi bir eğlence merkezi ve sinema salonuna dönüştürün. Evinizin rahatlığında dev ekran maç, film ve dizi keyfi sizi bekliyor.

Ev Sinema Projektörü Nasıl Seçilmeli ?

Öncelikle cihaz çözünürlüğü, görüntü teknolojisi, karşıtlık, renk doygunluğu sizin için çok önemli. Çünkü evinize bir projektör cihazı satın almanızın en büyük sebebi, sinema salonlarını, kendi ev ortamınıza taşımaktır.

Bu noktada lamba ömrü önemli ama evinizde tüm gün çalışacak bir cihaz olmayacağı için çok uzun dayanan bir lambaya da ihtiyacınız yok. Sizin lamba konusunda dikkat etmeniz gereken şey, yedek lamba fiyatları. 5000 saat dayanan bir lamba cihazı uzun süre yarar sağlayacaktır. Fakat seçtiğiniz modellerin yedek lamba fiyatlarına kesinlikle dikkat edin.

Çözünürlük kısmında ise kesinlikle Full HD’nin altına düşmeyin. Alacağınız görüntünün sağlıklı ve net olması açısından Full HD önemli. HD Ready seçeneklerini ekonomik modeli tercih etmeyeceğiniz sürece satın almayın.

Karşıtlık kısmındaysa ofis modellerinden farklı olarak 35.000:1– 150.000:1 arası seçim yapmanız doğru olacaktır. Elbette bu iki seçenek arasında gidene kadar, alacağınız projektör cihazının maliyeti de yükselecektir.Broşür İçin Tıklayınız
aliexpressnew
Aliexpress
amazon
Teknosa
hepsiburada
hepsiburada
Trendyol
 Türkiye'nin Lider Elektronik Portalı Mavilim Elektronik Online Alışveriş Sitesi © Coopyright 2006 - 2024

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.