• Tüm Kategoriler
  • Duffmart WG15-120 Güneş Enerji Basınç Artırıcı Pompa - Sıcak Su Hidroforu

   Fiyat:
   140,00 USD + KDV
   İndirimli Fiyat (%6,5) :
   130,84 USD + KDV
   Kazancınız 9,16 USD
   KDV Dahil:
   4.427,19 TL
   Kredi Kartı Tek Çekim:
   4.563,99 TL
   440,51 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

   Duffmart WG15-120 Güneş Enerji Basınç Pompası - Sıcak Su Hidroforu

    
   Teknik Özellikler
   Motor Gücü:120 W
   Maksimum Basma Yüksekliği:15 mt
   Maksimum Basma Kapasitesi:1,0 M3/H
   Motor devir hızı:2860 r/min
   Çalışma Voltajı:220 V / 50 Hz
   Çalışma su sıcaklığı:110 C

   Kullanım Alanları :
   -Güneş enerjisinden gelen basıncı düşük sıcak suyun basıncının arttırılması.
   - Bina çatısında bulunan su deposundan gelen suyun basınçlandırılması.
   - Ev içindeki düşük basınçtan dolayı çalışmayan şofben, kombi, termosifon vs. cihazların girişine takılarak cihazların çalışır hale getirilmesi.
   - Tek katlı bir ev için düşük basınçlı şebeke suyunun basıncının arttırılması ile ev içi su konforun arttırılması.
    
   Duffmart WG15-120 Güneş Enerji Basınç Pompası - Sıcak Su Hidroforu pompası
   GENEL BİLGİLER
   Otomatik sıcak su mini hidrofor şebeke basıncının yetersiz kaldığı durumlarda şebeke hattına direkt takılarak basınçlı su temin eder. Mini hidrofor basıncın yetersizliği dolayısı ile çamaşır ve bulaşık makinalarının, şofbenlerin çalışmadığı durumlar ve dik depolu açık sistem güneş enerjisi sistemlerinde muslukta sıcak soğuk su karışımının iyi yapılamadığı durumlar için kesin, kolay ve ekonomik çözümdür. Son derece sessiz ve sarsıntısız olduğundan daire içine takılabilir.
    
   Mini hidrofor akış anahtarlı olup herhangi bir musluk açıldığında otomatik olarak devreye girer, su kullanımı bittiğinde otomatik olarak devreden çıkar. Ayrıca terminal kutusundaki "sürekli çalışma? seçeneği ile pompanın durmaksızın çalışması sağlanabilir. Pompamat, otomatik çalışma konumunda iken cihaza gelen suyun akış debisi 0,2 lt/ saat değerinin altında ise pompamat devreye girmez. Bu sayede ufak tefek sızıntı ve damlamalar nedeniyle pompanın gereksiz çalışması engellenmiş olur. Ayrıca cihaz kendini kuru çalışmaya karşı da korumuş olur.

   Pompamat cihazı aynı anda en fazla 2 musluğu besleyecek kapasiteye sahiptir. Tüm evin tüm hem sıcak hem de soğuk su ihtiyacını tam olarak karşılar anlamına gelmemelidir. Çatı arasına yada bina içi uygun bir yere takılabilir. Pompamatın emiş kabiliyeti yoktur basılacak su mutlaka kendiliğinden pompamata geliyor olmalıdır. Pompamat emiş ağzında gerekli net basınç 0,1 bar yani 1 mss olmalıdır. Başka bir şekilde söylersek pompamata gelen suyun en az 1 metre yüksekten dökülüyor olması gerekir. Pompamat takıldığı hattın basıncını 1,5 bar arttırmaktadır.
    
   Pompamat cihazı 80 derece sıcak suya ve kısa süreli 100 C derece sıcak suya dayanıklıdır. Eğer güneş enerji sisteminiz sellektif yüzeyli düz panel yada vakum tüplü sistem ise bu cihazların ürettiği sıcak su 140-150 derecelere çıkmaktadır. Piyasada bu sıcaklığa dayanıklı pompamat cihazı olmadığından Alman Honeywell marka TM50 modeli karışım vanası kullanmanızı tavsiye ederiz. Karışım vanaları hem pompamatı yüksek sıcaklığa karşı korur hemde haşlanma riski olmadan dairede istenen sıcaklıkta konforlu su sağlar. Güneş enerji sistemi 100 derecenin üzerine çıkmayan kullanıcılara bile karışım vanası kullanması şiddetle tavsiye edilir.
   Lütfen aşağıdaki şemadan bağlantı şekline bakınız ve TM50 karşım vanası için ayrıntılı bilgi içeren aşağıdaki linki tıklayınız.

   MONTAJ
   Pompamat cihazı yağmur, kar, güneş ışığı vb. açık hava şartlarından korunmalı , iyi havalandırılan, nemsiz bir mekana konulmalıdır.
   Anahtar : Üç konumlu (Otomatik-Dur-Sürekli)

   NOT : Pompamatla birlikte gelen akış şalterinin üzerindeki ok işareti ile motor üzerindeki ok işaretinin aynı yöne bakacak şekilde takılmalıdır. Akış şalterinin cihazın girişinde yada çıkışında olması önemli değildir. Her iki parça üzerinde bulunan ok işaretlerinin aynı yöne bakması esastır.

   Diğer Özellikler
   Stok KoduDF15120
   MarkaDuffmart
   Stok DurumuVar
   8681966116466

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.